9 Mayıs 2008 Cuma

YE YE YE KURABİYE YE YE:))


Bu kurabiyeleri daha önce yaptığım ve tarçına buladığım tarifimden artan hamurumdan yapmıştım..Şimdi de sizlerle paylaşıyorum..Kalan hamuru tezgah üzerinde açtım ve kurabiye kalıplarıyla kestim..Benmari usulü erittiğim bitter kuvertür çikolataya batırdım...Çikolatanı üzerinide süsledim....Bu kadar......

5 Mayıs 2008 Pazartesi

MEYVELİ TARTOLET


Çilekler tam kıvamına geldi artık...Mis gibi kokuyorlar, insanın (yani benim) herşeye çilek koyası geliyor..Kokusu beni cezbediyor..Fiyatı da ucuzladı.Dondurucuya saklamanın tam vaktidir diye düşünüyorum. İki kilo kadar koydum ama biraz daha koymam lazım..


Görmüş olduğunuz tartoletleri cumartesi günü bir ziyarete giderken yaptım ve götürdüm.. Hımmmmm kıvamında çok lezzetliydiler...(Yiyenler de ben de çok beğendim)...Bunu yazıyorum çünkü ben kendi yaptığım şeyleri yerken gurme edasında yiyiyorum.. O sırada ölçüm yapıyorum '' nesi eksik, nesi fazla, bi daha yaptığım da nasıl olmalı''gibi..Ya da ''tamamdır'' gibi..Bilmiyorum sizler de öylemisiniz?

4 Mayıs 2008 Pazar

KİTAP OYUNU


Sevgili arkadaşım Ferah beni kitap oyununa davet etmiş..Çok ayıp ama 6 yıldır okuduğum kitap sayısı altıyı geçmez..Yani Ulaş doğduktan sonra çok fazla kitap okumaya zaman ayıramaz oldum..Ancak zaman buldukça çocuk gelişimiyle ilgili kitaplar okuyorum..


Önceden haftada iki kitap okurdum mutlaka..En son çıkanları takip ederdim..Ben en çok roman okumayı severim..Okuma alışkanlığımı da annemden öğrenmişimdir.. Annem de okumayı çok sever..Ben yeni yetişirken Barbara Cartland romanları vardı bizim evde..Onlarla başladım kitap okumaya..Şimdi de oğluma aşılamaya çalışıyorum..Bir yaşında başladım onu kucağıma alıp resimli hikaye kitapları okumaya..

Kitap biriktirme alışkanlığım da yoktur..Hemen birisine veririm okuması için özellikle de anneme..Onun için de hiç arşivde kitap kalmaz..Eskiden bir ara Danielle Steel okurdum seri şekilde, ama baktım hiçbirinden kalmamış...Son zamanlarda tatlı ve pasta kitaplarım revaçta doğal olarak...Şu an sadece onlara dayanamıyorum..Yüzlerce para veriyorum gözüm kapalı...Sevgili Ferah'a teşekkür ediyorum ve ben de Ezgi ve Nino
arkadaşlarımı bu oyuna davet ediyorum....